Přístupy od 18. 06. 2009: 216915 CZ | DE | EN

O festivalu

Dovolte mi, abych Vás osobně pozval na „The International Jazz Festival Litvínov 2012“, který se bude konat již po čtrnácté, ve dnech 8. - 10. června 2012 (pátek – neděle) v litvínovské Citadele. Pro letošní rok jsme v rámci úspor zredukovali festival o jeden den a přes velké problémy s financemi se snažíme zachovat tuto kulturní tradici ve spolupráci s Městem Litvínov a sponzory. Pro letošní rok patří poděkování zejména Litvínovské uhelné a.s., dále firmě Ela plast s.r.o. a tradičnímu podporovateli této akce firmě Profimetal s.r.o..Bc. Jaroslav Sochor
Pro letošní rok máme na festivalu 19 souborů z ČR, Německa a Slovenska. Nově se tady ukážou big bandy z Aue, Stollbergu, Vysokého Mýta a Prahy Horních Počernic.
Profesionálními hosty, lektory a porotci jsou čtrnáctý festival pánové Rostislav Fraš saxofon, Libor Šmoldas quitar, Petr Beneš piano, Josef Fečo bass,Tomáš Hobzek drums, Ondřej Štveráček saxofon, Miroslav Hloucal trumpet, Matěj Benko piano, Tomáš Baroš double bass.
Tento rok dozná festival změn v celkovém schématu. Zachovány budou večerní koncerty, Zahajovací v pátek a v sobotu – natáčení DVD při GALA koncertu. Zachovány budou i 2 Jam Sessiony. Oba hlavní večerní koncerty budou proloženy vystoupením profesionálních hostů. V sobotu bude dopolední blok věnován improvizačním workshopům dle nástrojových skupin. V sobotu odpoledne bude probíhat v Citadele před odbornou porotou výběr skladeb na natáčení DVD, které bude výsledným produktem celého IJF Litvínov 2012.
Nově bude letos bez pódia na náměstí Míru pouze odpolední pozvání účastníků na IJF Litvínov 2012, protože teprve v odpoledních hodinách všichni přijíždějí. Zachován bude Nonstop koncert v sobotu od 10.00 hodin na prostranství před Citadelou. Každý orchestr tak absolvuje minimálně dvě samostatná vystoupení.

Jaroslav Sochor